• Jūsu pirkumu grozs ir tukšs

  Taro Klubs

  Par Taro kārtīm
  Tiek uzskatīts, ka Taro parādījās ziemeļu Itālijā XV gadsimta sākumā. Tomēr visagrīnākie dati par Taro psiholoģisko un pareģošanas nozīmi attiecināmi uz XVIII gadsimtu.
  Mūsdienu kāršu nozīmes balstās lielākoties uz klasiskā Raidera-Veita-Smita (RWS) kāršu komplekta vizuālajiem tēliem, kā arī uz koncepcijām un atslēgas vārdiem, kas tika izmantoti Hermētu Zelta Blāzmas ordenī, kas dibināts Londonā 1888.gadā. Raidera-Veita-Smita 1909.gadā izlaists karšu komplekts bija pirmais kāršu komplekts ar sižetiskajiem attēliem uz visām 78 kārtīm, un kļuva par vienu no visslavenākajām Taro mākslas vēsturē. Būdams vispopulārākais kāršu komplekts, tas neapstrīdami ietekmēja visu mūsdienu kāršu tulkojuma sistēmu. Ja jūs strādājat ar citiem komplektiem, tas var prasīt principiāli citu interpretācijas pieeju.
  Daudz senākie tulkojumi balstās Etteilas jeb Marseļas kāršu nozīmē, kas parādījās Francijā 1783.gadā. Kaut arī kāršu komplektā var būt tikai viens vai divas autora papildu kārtis, tradicionāls Taro kāršu komplekts sastāv no 78 kārtīm: tas ir 22 Vecākie Arkāni no 0 līdz 21 un Jaunākie Arkāni, kas iedalās četrās kategorijās: Zižļi, Kausi, Zobeni un Pentakli. Parasti katra masts atbilst vienai no četrām stihijām: Ugunij, Ūdenim, Gaisam un Zemei. Jaunāko arkānu kārtis sastāda numurētas kārtis no 1 (Dūzis) līdz 10 un Galma Kārtis - sešpadsmit «personāžu» kārtis, kas iedalās četros mastos.
  Itāļu izdevniecība «Lo Scarabeo» 15 gadu garumā ieņem vadošo vietu pasaulē Taro kāršu un līdzīgu zīlēšanas atribūtu ražošanā, neaprobežojoties tikai ar mehānisku ražošanas procesu. Izdevniecības darbinieki, kuru sastāvā ietilpst zinātnieki, gleznotāji, rakstnieki un ezotēriķi, balstoties uz klasiskajiem paraugiem un cienot okultisma tradīcijas, rada arvien jaunas Taro kāršu sērijas. Taro kāršu kolekcija pastāvīgi paplašinās, ieņemot arvien jaunas nišas dažādu valstu kultūrā.
  Ar Taro kāršu palīdzību jūs varēsiet apzināt pagātni, noteikt savu vietu tagadnē un pareģot nākotni. Taro kārtis palīdzēs attīstīt jūsu spējas un atmodināt intuīciju. Taro - tās ir durvis uz neizzināto, ceļš uz smalko garīguma un atskārsmes pasauli.